Om os

NICHEHUSET er annoncebureau for BtB-nichemedier. NICHEHUSET, som ligger i hjertet af København, er annoncebureau for Altinget, Mandag Morgen og Økonomisk Ugebrev.

Vores medier virker

Vi mener at målrettet annoncering via nichemedier vil få en stadig stigende betydning, og kommer til at udgøre en stigende andel af det samlede medieforbrug. Det er NICHEHUSET sat i verden for at sikre.

NICHEHUSET tror på at annoncesalg skal være en kombination af seriøs rådgivning og professionelt salg understøttet af troværdige analyser, som dokumenterer mediets effekt. De medier vi repræsenterer, måles derfor efter internationale standarder så annoncøren kan få vist hvordan en annonce har virket.

Produkter

NICHEHUSET tilbyder annoncører og medier fire produkter:
• Artikelannoncer
• Bannerannoncer
• Jobannoncer
• Magasinannoncer

Baggrund

NICHEHUSET er stiftet i 2008 af dengang 16-årige Oskar Herrik Nielsen. Fra at være et fullservice kommunikationsbureau, leveringsdygtig i færdigpakkede kommunikationsløsninger til både online og print, har vi siden 2013 fundet vores niche og begrænset os til det vi er bedst til: annoncesalg til BtB-nichemedier.

NICHEHUSET er organiseret gennem brancheforeningen Danske Medier og er medlem af Den Danske Publicistklub samt Markedsføring.

Virksomheden beskæftiger ti medarbejdere og er i vækst.

Mission

At indfri nichemediers potentiale og at skabe mest målrettede annoncer for annoncører.

Vision

At blive Danmarks største annoncebureau.

Værdier

• Troværdig og ærlig rådgivning
• Ambitiøse, realistiske mål
• Langvarige kundeforhold
• Holder hvad vi lover - mere end der forventes
• Pengene skal række længst muligt
• Arbejdsplads med performancekultur
• Værdiskabende annoncer
Oskar Herrik Nielsen
Direktør

Telefon: 35 35 10 10
Mail: oskar@nichehuset.dk
Brian Rasmussen
Mediechef

Telefon: 35 35 10 10
Mail: brian@nichehuset.dk
Micky Fridthjof
Mediekonsulent

Telefon: 35 35 10 10
Mail: micky@nichehuset.dk
Simon Klitgaard
Mediekonsulent

Telefon: 35 35 10 10
Mail: simon@nichehuset.dk
Frank Ruszkai
Designer

Telefon: 35 35 10 10
Mail: frank@nichehuset.dk
William Herrik Nielsen
Udvikler

Telefon: 35 35 10 10
Mail: william@nichehuset.dk
Ahmad Almajedi
Udvikler

Telefon: 35 35 10 10
Mail: ahmad@nichehuset.dk
Maria Lydia Zorina Beraki
Medieassistent

Telefon: 35 35 10 10
Mail: maria@nichehuset.dk
Er du vores nye kollega?

NICHEHUSET søger altid dygtige medarbejdere - særligt til annoncesalg. » Karriere

Annoncør, udgiver, konsulent?

Vi hører gerne fra både annoncører, medier og kommende kolleger og byder altid på en kop kaffe i NICHEHUSET.

Kom forbi!

Telefon 35 35 10 10
hej@nichehuset.dk



 

Tilmeld nyhedsbrev

Nyt om NICHEHUSET og mediemarkedet

Få gode råd om BtB-annoncering

Bliv inviteret med til interessante oplæg

 

Medlem af