Om os

NICHEHUSET er et annoncebureau med speciale i annoncesalg til digitale BTB-nichemedier. NICHEHUSET, som ligger i hjertet af København, er annoncebureau for Altinget, Mandag Morgen og Økonomisk Ugebrev.

Vores medier virker

Vi mener at målrettet digital annoncering via nichemedier vil få en stadig stigende betydning, og kommer til at udgøre en tilsvarende stigende andel af det samlede medieforbrug. Det er NICHEHUSET sat i verden for at sikre.

NICHEHUSET tror på at annoncesalg skal være en kombination af seriøs rådgivning og professionelt salg understøttet af troværdige analyser, som dokumenterer mediets effekt. De medier vi repræsenterer, måles derfor efter internationale standarder og annoncøren kan få afrapportering på hvordan en annonce har performet.

Produkter

NICHEHUSET tilbyder annoncører og medier fire produkter:
• Artikelannoncer
• Bannerannoncer
• Jobannoncer
• Magasinannoncer

Baggrund

NICHEHUSET - tidligere Herrik Media.dk - er stiftet i 2008 af dengang 16-årige Oskar Herrik Nielsen. Fra at være et fullservice kommunikationsbureau, leveringsdygtig i færdigpakkede kommunikationsløsninger til både online og print, har vi siden 2013 fundet vores niche og begrænset os til det vi er bedst til: annoncesalg til digitale BtB-nichemedier.

NICHEHUSET er organiseret gennem brancheforeningen Danske Medier og er medlem af Den Danske Publicistklub samt Markedsføring.

Virksomheden beskæftiger 10 medarbejdere og er i kraftig vækst.

Mission

At skabe størst mulig profit til danske medier
og bedst mulige annonceløsninger for annoncører.

Vision

At blive Danmarks største annoncebureau.

Værdier

• Troværdig og ærlig rådgivning
• Realistiske mål
• Langvarige kundeforhold
• Holder hvad vi lover - mere end der forventes
• Pengene skal række længst muligt
• Arbejdsplads med performancekultur
• Værdiskabende annoncer
Oskar Herrik Nielsen
Direktør

35 35 10 10
oskar@nichehuset.dk www.nichehuset.dk/oskar

Simon Klitgaard
Seniorkonsulent

31 77 07 97
simon@nichehuset.dk
www.nichehuset.dk/simon

Tommy Rauff-Manco
Mediekonsulent

31 19 28 39
tommy@nichehuset.dk www.nichehuset.dk/tommy

Mark Matti Løfgren
Mediekonsulent

31 49 03 03
mark@nichehuset.dk www.nichehuset.dk/mark

Casper Sindet Jacobsen
Mediekonsulent

29 25 04 07
casper@nichehuset.dk www.nichehuset.dk/casper

Camilla Olsen
HR- og projektansvarlig

31 77 16 53
camilla@nichehuset.dk www.nichehuset.dk/camilla

William Herrik Nielsen
Udvikler

35 35 10 10
william@nichehuset.dk www.nichehuset.dk/william

Oskar Herrik Nielsen
Direktør

Telefon: 35 35 10 10
Mail: oskar@nichehuset.dk
Brian Rasmussen
Mediechef

Telefon: 35 35 10 10
Mail: brian@nichehuset.dk
Micky Fridthjof
Mediekonsulent

Telefon: 35 35 10 10
Mail: micky@nichehuset.dk
Simon Klitgaard
Mediekonsulent

Telefon: 35 35 10 10
Mail: simon@nichehuset.dk
Frank Ruszkai
Designer

Telefon: 35 35 10 10
Mail: frank@nichehuset.dk
William Herrik Nielsen
Udvikler

Telefon: 35 35 10 10
Mail: william@nichehuset.dk
Ahmad Almajedi
Udvikler

Telefon: 35 35 10 10
Mail: ahmad@nichehuset.dk
Maria Lydia Zorina Beraki
Medieassistent

Telefon: 35 35 10 10
Mail: maria@nichehuset.dk
Er du vores nye kollega?

NICHEHUSET søger altid dygtige medarbejdere - særligt til annoncesalg. » Karriere

Annoncør, udgiver, konsulent?

Vi hører gerne fra både annoncører, medier og kommende kolleger og byder altid på en kop kaffe i NICHEHUSET.

Kom forbi!

Telefon 35 35 10 10
hej@nichehuset.dk



 

Tilmeld nyhedsbrev

Nyt om NICHEHUSET og mediemarkedet

Få gode råd om BtB-annoncering

Bliv inviteret med til interessante oplæg

 

Medlem af